Daddy shoes – sneakersy inspirowane latami 80. i 90.

2019-10-12
Daddy shoes – sneakersy inspirowane latami 80. i 90.
Kiedyś duże buty noszono „bo innych nie było”. Oferty producentów były niewielkie, a to, co udało się zaprojektować i wykonać, musiało być modne. Kiedy świadomość modowa zaczęła się poszerzać, niektóre trendy odeszły do lamusa, tylko po to, by za jakiś czas powrócić z większą siłą przebicia. 

Jak daddy shoes wdarły się do mody?

Choć niektórzy mówili o nich, że są „modowym obciachem”, daddy shoes zajęły dość stabilną pozycję we współczesnej modzie. Przyczyniły się do tego gwiazdy wielkiego ekranu, które zaczęły promować noszenie masywnych butów sportowych na co dzień. Za ojca chrzestnego powrotu tego rodzaju obuwia uważa się Kanye Westa. Pokazał on, że daddy shoes można schludnie zestawić nie tylko z dresem, ale także z jeansami czy spodniami materiałowymi. I tak, dzień po dniu, powróciła moda na grube i szerokie podeszwy, masywną sylwetkę i wysoką jakość obuwia sportowego. 

Daddy shoes dla każdego 

Moda na daddy shoes trwa, więc i oferta producentów stale się poszerza. Wspaniałe modele znajdziemy w ofertach takich producentów jak Adidas, New Balance, Love Moschino, Big Star czy Fila. Wybór jest naprawdę duży, ale przyjrzymy się tylko kilku wybranym parom, by pokazać użyteczność tego rodzaju obuwia. 

Buty Big Star w stylu daddy shoes

Znana nam dobrze marka Big Star przygotowała modele, które śmiało można porównać do znanych z wybiegów butów Balenciaga, które stały się prawdziwym hitem. Naprawdę duże i wygodne – takie są buty Big Star, inspirowane trendem daddy shoes. Do wyboru mamy dwa podstawowe kolory – biel i czerń. Amatorki żywych barw także znajdą coś dla siebie – inspirowane również tym trendem obuwie w energetycznych barwach.

Sneakersy Big Star

Buty Fila na grubej podeszwie

Marka Fila przoduje w sprzedaży swoich modeli na grubych podeszwach. Można powtórzyć na klasykiem: robili to, zanim to było modne. Dziś biją swoje rekordy popularności. Ich obuwie inspirowane latami 80. i 90. jest zadbane w każdym, nawet najmniejszym detalu. Jednak znaleźć można wiele modeli, które w duchu mody daddy shoes, przeszły już prawdziwą rewolucję i są o poziom wyżej – nietypowe podeszwy czy szlufki na sznurówki odróżniają je od wersji basicowej.

Sneakersy Fila

Buty UGG i ich interpretacja daddy shoes

Każdy designer podchodzi to trendu jako do inspiracji. Nie przenosi go jeden do jednego na swoje projekty. Buty UGG wiernie odzwierciedlają tę inspirację, ale są jednocześnie zupełnie inne. Tworzą jakby jedną bryłę – bez żłobień, klasycznego sportowego sznytu i bez... sznurówek. Wygodne wsuwane buty UGG cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży. Pasują do większości modnych stylizacji, zwłaszcza do spodni do kostek. 
Sneakersy UGG

Daddy shoes by Adidas

Kultowa marka nie mogła pozostać ślepa na trend masywnego obuwia. Chociażby model Falcon utrzymany jest w tej stylistyce. Marka dedykuje go kobietom aktywnym i zabieganym. Wzmocniona amortyzacja niweluje wstrząsy na wszystkich nawierzchniach – począwszy od drogi do pracy, na zabawie z dziećmi skończywszy. Kontrastowe połączenie czerni i bieli pozwala zastosować je w wielu stylizacjach, zarówno z ubraniami z poprzednich dekad, jak i współczesnymi.
Sneakersy Adidas
Choć trend na sportowe buty z lat 80. i 90. powrócił, to jak widać, pod zupełnie różnymi obliczami. Szczególnie wyróżniają się tutaj buty UGG, których producenci podążają swoją ścieżką, a ta niewątpliwie zwraca uwagę. 
pixel