Kampania #PomacajSie

Kampania #pomacajsie jest projektem dwóch fotografek z MOOi Studio​: Anny Szołuchy i Gosi Lakowskiej, duetu specjalizującego się w kobiecych aktach oraz Agnieszki Ford - pierwszej bohaterki ich sesji.

Czemu służy ta kampania #PomacajSie?

  1. Żeby kobiety zaczęły się regularnie badać
  2. Żeby nie bały się badać
  3. Żeby oswoić temat „raka”
  4. Żeby pokazać, ze mitem jest powiedzenie „rak to wyrok”
  5. Żeby kobiety w ciąży zaczęły się badać
  6. Żeby obalić kolejny mit, że karmienie piersią chroni przed rakiem piersi
  7. Żeby dać siłę wszystkim, którzy chorują
  8. Żeby pokazać, że mastektomia to nie koniec kobiecości
  9. Żeby zwrócić uwagę na kwestię rekonstrukcji piersi
  10. Żeby zrobić przyjemność naszym Bohaterkom
##PomacajSie

Kampania #PomacajSie to zbiórka funduszy na sesje zdjęciowe Amazonek, które zgłosiły się do tego projektu. Zebrane pieniądze pokryją wydatki związane z sesjami (wynajem studio, makijaż, fryzjer, postprodukcja oraz wydruk, a w przypadku dziewczyn spoza Warszawy - dojazd i zakwaterowanie).
W 2019 roku spontanicznie wystartowała kampania #PomacajSie, której celem było promowanie samobadania piersi i jego znaczenia we wczesnym wykrywaniu raka piersi. Do grudnia 2020 roku w ramach 3 edycji kampanii zrealizowano łącznie 68 sesji.

#PomacajSie (IV edycja)

Odzew na kampanię jest tak duży, że organizatorki postanowiły zaprosić kolejne Panie na sesje - do kolejnej edycji #PomacajSie otrzymały 40 zgłoszeń. Zdjęcia Pań mają na celu pokazywać, że kobieta po chorobie nadal jest piękna, że rak to nie wyrok. Ich historie pokazują jak ważne jest wczesne wykrycie choroby. Zdjęcia prezentowane były na wystawie w Metrze Warszawskim - stacja Wilanowska oraz w Narodowym Instytucie Onkologii. Dodatkowo zdjęcia z akcji #PomacajSie zostały wykorzystane w dwumiesięcznej kampanii outdoorowej #ProfilaktykaRatujeŻycie i można było je oglądać na billboardach w Warszawie.

Kampania #PomacajSie

Wraz ze startem IV edycji, organizatorki zwracają się do Państwa o wsparcie kampanii. To dzięki Państwa dotychczasowym wpłatom mogły pokazać historie swoich bohaterek i promować samobadanie piersi.
Wspieraj kampanię na: ZRZUTKA.PL

Fundacja Kochasz Dopilnuj
pixel